Radom Sport.pl > 

Radomiak po pierwszym sparingu. Problemy były tylko do przerwy

mk

2017-01-21, godz. 15:04

Zawodnicy Radomiaka Radom od meczu z Drogowcem Jedlińsk, rozpoczęli cykl gier kontrolnych. W sumie Zieloni do inauguracji rundy wiosennej rozegrają 13. takich pojedynków.

Fot. Andrzej Michalik/ Agencja Gazeta

Pierwszym rywalem radomian, był lider radomskiej klasy okręgowej, a więc Drogowiec Jedlińsk. Do spotkania doszło na boisku ze sztuczną nawierzchnią Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, i właśnie ten obiekt będzie najczęściej odwiedzany przez podopiecznych Wernera Liczkę, jeśli chodzi o gry kontrolne.

Szkoleniowiec zgodnie z obietnicą, na boisko wystawił dwie jedenastki, a jedynym piłkarzem, który rozegrał pełne 90. minut był bramkarz Kacper Kowalczyk.

Właśnie golkiper Zielonych w pierwszej połowie musiał wyciągać piłkę z siatki, bo dość niespodziewanie na prowadzenie Drogowca wysunął Dariusz Mortka. Były zawodnik Radomiaka precyzyjnie wykonał rzut wolny, i jednocześnie ustalił wynik pierwszej połowy.

Po zmianie stron - bramki i to aż trzy, zdobywali wyłącznie zawodnicy wicelidera II ligi. Najpierw Dariusz Brągiel dośrodkował piłkę w pole karne a tam w zamieszaniu najprzytomniej zachował się Kamil Cupriak, który poza efektowną fryzurą - pokazał także, że nie jest mu obce zdobywanie goli.

Druga bramka to zasługa Rossi Leandro, który wykorzystał stały fragment gry - rzut rożny - i efektownym strzałem z dość ostrego kąta nie dał szans Piotrowi Praskowi.

Na trzeciego gola licznie zgromadzeni kibice czekali do 80. minuty, kiedy to wynik ustalił Damian Szpak. Napastnik sprowadzony do Radomiaka z Motoru Lublin wykończył składną akcję zespołu.

Co ciekawe w drużynie Raodmiaka po raz pierwszy zaprezentowali się: Kacper Kowalczyk (16-letni bramkarz z juniorów klubu) i Bartosz Zakrzewski (18-latek z Oskara Przysucha).

Najbliższym rywalem Zielonych będzie III-ligowa Lechia Tomaszów Mazowiecki, a mecz odbędzie się w środę.Radomiak Radom - Drogowiec Jedlińsk 3:1 (0:1)  Bramki: Cupriak, Leandro, Szpak - Mortka Radomiak I połowa: Kowalczyk - Spychała, Grudniewski, Zakrzewski, Sulkowski, Stąporski, Colina, Agu, Filipowicz, Stanisławski, Winsztal. Radomiak II połowa: Kowalczyk - Piskorz, Kościelny, Gurzęda, Brągiel, Cupriak, Bemba, Kwiek, Sokół, Leandro, Szpak.

Udostępnij link: Facebook

Zaloguj się i dodaj komentarz (logowanie wymagane)

Komentarz


Radom